Продавець ООО «Агро Импорт» розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
55 відгуків
СІЛЬГОСПТЕХНІКА. ЗАПЧАСТИНИ. ГІДРАВЛІКА
+380 (99) 529-01-41
+380 (95) 761-56-00

Катки до сельхозорудиям - що ми про них знаємо

Катки до сельхозорудиям - що ми про них знаємо

Катки до техніки. Бум на них почався порівняно недавно. Ще років 10 тому про них навіть не заїкалися. Років 7 тому почали боязко запитувати і вже три роки п'ять почали наполегливо вимагати, щоб ззаду культиватора обов'язково стояли катки.

Особисто для себе, я ще не зробив висновки про доцільність ковзанок ззаду знаряддя. В першу чергу - це додаткові витрати. Катки американського виробництва коштують від десяти тисяч доларів. Українського - від 4х, залежно від ширини захвату знаряддя, звичайно.

Крім ціни, це ще й додатковий опір, додаткові підшипники, пружини і т. д. Якщо катки не причіпні як на відео, а вішаються на раму культиватора - може постраждати брус рами. так як не всі культиватори здатні витримати додаткове навантаження. та ж історія з гідроциліндрами знаряддя.

Що стосується роботи каточков, конкретно за культиватором, то вони однозначно створюють гарний слід після проходу. Ніякі боронками не дадуть такого ефекту і виду.

"Каток ущільнює грунт, зберігаючи вологу". Це твердження має право на життя. Хоча навряд чи можна порахувати чи помацати це ущільнення. Вага ковзанки близько 50 кг, і я сумніваюся, що тиск з такою вагою надає скільки-небудь істотний вплив на грунт. У цьому випадку виграють гідравлічні причіпні котки. Вага яких з урахуванням рами вище і так як вони незалежні від рами культиватора, то тиснуть всім свої вагою. Але знову ж наскільки серйозно і ефективно це тиск, мені сказати важко.

"Каток розбиває грудки". Це важлива функція цього пристосування, власне заради якої і купують цей девайс. Давайте розбиратися.

Якщо ми культивуємо за пересушеною грунті, то такі грудки не розіб'єш і кувалдою, тому каток скоріше всього буде стрибати по грудкам, що призведе до посиленого зносу. Можливим плюсом в цьому випадку буде те, що каток, можливо трохи вдавит грудки в одну площину. Якщо культивуємо по вологому - каток скоріше всього буде забиватися і нагортати перед собою купи. Таке не раз траплялося у мене з моїм культиватором tigermate. Якщо умови для роботи ковзанки більш-менш оптимальныеи каток дійсно буде подрібнювати грудки, то можна подискутувати якого розміру потрібні нам грудки. Часто фермери хочуть, щоб верхній шар грунту подрібнювався "в пил". Особисто я вважаю, що це неприпустимо і вважаю такий стан грунту неприйнятним. Я волію, щоб моє поле перед сівбою мало зернисту структуру, а не пил. Але каток під певні вимоги до структури ґрунту не налаштуєш. І не знімеш, якщо він не причіпний, а навісна на раму знаряддя (культиватора, дискової борони, сівалки).

Це все, звичайно, роздуми, не претендують на наукові дослідження. Але я думаю, що перед тим як замовити катки до культиватора б.у. і витратити на них певні кошти, необхідно зважити всі за і проти такої покупки, і, якщо робити вибір, то не забувати, що існують ще гідравлічні катки, які можна використовувати окремо, з іншими знаряддями, швидко чіпляти і відчіпляти, а крім того, не забувати, що і самі катки бувають різних видів: трубчасті, планчатые, стрічкові і т. д.

Робіть правильний вибір!

       

    

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner